Anasayfa / Genel Bilgiler / Erkek Seyrek Saç Modelleri
Erkek Seyrek Saç Modelleri 2

Erkek Seyrek Saç Modelleri

Erkek Seyrek Saç Modelleri

 

Erkekler en az kadınlar kadar saçlarının bakımına önem verir. Fakat bazen genetik, bazen kullanılan jöle yada şampuan tarzı ürünlerin saçı deforme etmesiyle saçlarda seyreklik başlar. Seyrek saç erkeklerin kimi tarafından sorun haline gelmezken bazıları ise bunu çok ciddi bir görüntü sorunu haline getirebilir. Bu yazımızda size eğer seyrek saçlara sahipseniz en kolay şekilde nasıl kullanabilirsiniz bundan bahsedeceğiz.

Esmer erkekler seyrek saç modelleri konusunda daha dikkatli bir yol izlemelidir. Saç renkleri oldukça koyu olduğundan saç derisi kolayca ortaya çıkacak ve saçın azlığının daha çok belli olmasına sebep olacaktır. Bu noktada çözümlerden biri en azından özel günlerde piyasada satışta olan topikler olabilir. Aynı şekilde saç modelleri seyrek olan erkeklerin saçlarında tarak izinin çok fazla olmaması gerekir. Bırakın saçlarınız dağınık kalsın diyebiliriz. Bu dağınıklık saçlarınızı daha yoğun gösterecektir.

Sarışın erkekler ve kumral erkekler seyrek saç modelleri olarak kullanım konusunda daha şanslı gibi gözüküyorlar. Saç renkleri açık olduğu ve saç dipleri göze çarpmayacağı için çok kısa kestirmemek şartıyla rahatlıkla kullanabilirler.

Erkek seyrek saç modelleri dediğimizde kafa yapınız ve kesim modelide çok önemlidir. “Saçlarınızı uzun tutun daha yoğun gözükür.” gibi bir cümlenin doğruluk payı yoktur. Bazı yüz tipine ait erkeklerde uzun saç kullansalar bile saçın seyrek oluşu açıkça belli olacaktır. Bu nedenle uzun saç seyrek saç modellerinde bir çözüm değildir. Bazı erkekler bu seyrekliği üç numara saç kesimiyle bile kapatabilirler. Seyrek saç modelleri erkekler tarafından kullanılırken en önemli ayrıntı saçın sık durmasını sağlayacak kesimler, ürünler, modeller kullanmaları gerektiğidir.Seyrek saçlara sahip olan erkeklere jole,bryantin gibi saç şekillendirici ürünleri de tavsiye etmiyoruz. Bunun en büyük sebebi zaten seyrek olan saçlara daha fazla zarar vermemektir. Bu ürünleri kullandığınızda saçınız ıslak gözükeceğinden saç telleriniz birleşerek daha da az gözükmesine sebep olacaktır. Buda hoş bir görüntü olmayacaktır. Saçlarınızı güçlendirmek için saç köklerini besleyen yağlar kullanabilirsiniz. Mutlaka saç tipinize uygun bir şampuan seçmelisiniz. Aksi takdirde saçlarınız hem kırılarak hemde kökünden dökülmeye devam edecektir.

 Bu önerilerimizin en az birini bile uygulasanız görünüş itibariyle sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Aşağıda sizin için araştırdığımız görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilir ve saç modelinizi yüz tipinize en uygun görseli seçerek uygulayabilirsiniz.

 

 

Erkek Seyrek Saç Modelleri 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir